Önceki yazımızda 140 gr m2 Ham bez kumaşı ele almıştık Bu yazımızda ise sizlere RİBS kumaş ve bu kumaştan yapılabilecek çantalardan bahsedeceğiz. Öncelikle atkı ve çözgü işini önceki yazımızda incelemiştik ribs kumaş 63 Tel diye adlandırılır ve 215 Gr m2 ağırlığı vardır. Bu kumaşlar genellikle ham bez kumaşa göre daha kalın ve sert bir yapıya sahiptir.

          Ribs kumaştan yapılacak çantalar genellikle Lazer transfer baskılarda kullanılmakta olup çok iyi sonuçlar vermektedir. Ribs kumaştan ayrıntısını daha iyi görebilmeniz adına aşağıdaki resimlerden farkları çok rahat anlayabilirsiniz.

          Ribs kumaş hem emprime yani tekstil baskıya uygun hem de lazer transfer baskıya uygun kumaşlar kategorisindedir. Çanta olduktan sonra kullanım alanları genellikle plaj çantası, sempozyumtanıtım çantası ve kitap satış noktalarında kullanılmaktadır. Bu kumaşlar canlı kumaşlar olup içlerinde su molekülleri bulundururlar. Çok kuru ortamda kaldıkları zaman sertleşir ve katı bir yapıya sahip olurlar ama ortam nemli ise yumuşak ve elastiki bir yapıya sahip olmaktadırlar. Fuar çantası için tıklayın.

          Aşağıdaki resimler hem ham bez kumaş ile hem de Ribs kumaş yan yana  çekilmişlerdir.

HAMBEZ

  RİBS

 

Kurumsal veya kişiye özel tasarımlarımız için bizimle iletişime geçin;

Matis Grup Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Adres : Mecidiye Mah. Adıyaman Cad. No: 2

Uzundere - Sultanbeyli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon-1 : +90 (216) 634 10 76

Telefon-2 : +90 (216) 634 69 10

Telefon-3 : +90 (216) 498 54 94

E-mail : info@bezcantadunyasi.comAntalya Bez Çantaİsmini "Attalos Yurdu" anlamına gelen kelimelerden alan Antalya; denizin,güneşin,günbatımının tadına doyamayacağınız ve deniz kıyısıyla, mutfağıyla,samimi ve güler yüzlü insanlarHam Bez Kumaş ÜretimiHam bez kumaş üretimi yapılırken kendi arasında bir çok çeşide ayrılmakta ve bu çeşitler için bez çantaya uygun kumaşları inceleyeceğiz. Öncelikle ham bez kumaş üretiminde dikkat edHam Bez NedirFabrikadan çıkmış işlenmemiş kumaşların genel adıdır. Ham bez kumaş haline gelene kadar birçok çeşitli işlemlerden geçmesi lazımdır. Fakat bu tür kumaşlar işlenmeden ham olarak ku