Körüklü Bez Çanta

Körüklü bez çanta nedir? Normal bez çantadan farkı nedir? Ve nasıl yapılır? Körüklü bez çanta normal bez çantadan farkı sadece alt tabanı olmasıdır. Bez çantaların tabanı için ayrı bir dikimi yoktur direk birleşiktir. Körüklü bez çantalarda ise ayrı olarak bir alt taban eklenir buda çantanıza dik durabilmesi ve genişlik açısından ise yer kazandırır. Gelelim körüklü bez çanta nasıl yapılır soruna yapmak için gerekli olan malzemeler şunlardır;

  • Kumaş,
  • Dikiş Makinasıdır.

Yapılışı;

  • Yapacağınız çantanın boyutuna göre 2 parça kumaş kesiniz. Kumaşınızı kesmeden önce katlama ve dikiş paylarını vermeyi unutmayın. Dikiş ve katlama paylarını verdikten sonrasında ütüyle üstünden geçiniz. Hatların ortaya çıkması sizin dikiş esnanız da işinizi kolaylaştırır ve düzgün bir şekilde çalışmanızı sağlar.
  • Çanta kulplarınızın ölçüleri için kendi omuz yüksekliğinizde, 7-8 cm eninde iki adet kumaş kesiniz ve kumaşları dikey olarak ortalarından ikiye katlayınız. Katladığınız kumaşı da dikiş makinesi yardımıyla boydan boya dikiniz. Diğer parçayı da aynı şekilde dikip hazırladıktan sonra ters yüz edin.
  • Çanta için kestiğiniz kumaşlardan birinin üst yüzeyini yarım santim kadar içeriye katlayınız. Hazırladığınız çanta kulpunu da ortalayarak düzgün bir şekilde yerleştiriniz.
  • Dikiş makinesindeki zikzak modunu kullanarak kulpu kumaşa alttan ve üstten olacak şekilde dikiniz. Diğer parçaya da aynı işlemi uygulayın.
  • Kulpların dikimi bittikten sonra kumaşları ters çevirdiğiniz kumaşları üst üste koyarak yanları ve alt kısmı dikin. Ters yüz ediniz.
  • Ve karşınız da kullanabileceğiniz körüklü bez çantanız hazır.

 Neden Bez Çanta KullanılmalıBiliyorsunuz ki plastik poşetlerin ücretlendirilmesiyle bez çantalara ilgi daha çok arttı. İnsanlar artık çevreye ve doğaya daha duyarlı, bilinçlenmeye başladı. Plastik poşetlerin doğadBez TorbaBez torbalar ne işinize yarar, nerelerde kullanılır? Bez torbaları ne işinize yarar dersek hediyelik eşyalarınızı koymada çok işinize yarar. Takı gibi eşyalarınızı düzene koymak içinPepee Baskılı Ham Bez Çantaİlk Türk çizgi film karakteri Pepee’nin yaratılış öyküsü aslında bir hayalden yola çıkarak günümüze kadar ulaşan ve büyümeye devam eden bir girişimcinin kariyer hikayesi. Oyunculu