Bez Çanta Nasıl Süslenir

Bez çantanız var ve ona bir renklilik katmak istiyorsanız onu süslemek istiyorsanız ama nasıl yapabilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Bez çantanızı taşlarla süsleyebilirsiniz. Oda nasıl mı oluyor. Gerekli olan malzemeler taşlar yada boncuklar olması yeterli. Öncelikle çantanız da taşları yada boncuklarını nerelere yerleştireceğinizi belirleyip kuvvetli bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırdıktan sonra çantanız hazır.

Bir diğer süsleme yöntemi ise monogram bez çantadır. Bu nedir diyorsanız kendi adınızın baş harfinin bulunduğu kişisel bir tasarım olan bir çantadır. Malzemeler süslü kağıt tabak-pasta altlıkları. Süslü altıklarından birini bez çanta üstüne yerleştirdikten sonra deliklerin yarattığı şekilden yararlanmak için de kumaş boyası yardımıyla kağıdın üstünden boya sürülür. Boyama işlemi bittikten sonra boyanın kurumasını bekliyoruz. Boyanın kurumasıyla kağıdımızı kaldırıyoruz. İçine baş harfini yerleştirmek için bir A4 kağıdına baş harfinizi bastırıp çıkartıyorsunuz ve içini kestikten sonra aynı yöntemi uyguluyorsunuz. Bütün işlemler bittikten sonra ta da kendinize özel tasarımı ile bez çantanız hazır.

Başka bir süsleme yöntemimiz ise patates baskı tekniği ile bez çanta süslemesidir. Eskilerden okulda hocamızın kağıt üzerine yaptırdığını patates baskı yöntemini bez çantamızın üstünde yapıyoruz. İlk önce bir patatesi yarıya bölüp bir yarısını alıp istediğiniz şekli kalem yardımıyla çizip maket bıçağı yardımıyla çizdiğiniz şeklin dışını kesiyorsunuz. Boyama işlemine geçmeden önce patatesi kurulayıp sonrasında kumaş boyasıyla çizdiğiniz şeklin üstünü boyayıp çanta üzerine baskı yapmaktır. Baskılarınız bittikten sonra patates ile baskılama yaptınız bez çantanız hazır.

 

 


İletişim
Matis Grup Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Merkez Ofis ve Fabrika : Abdi İpekçi Mah.
Gaffar Okan Cad No: 80

Darıca  /  KOCAELİ   /  TÜRKİYE

Üretim : Sultanbeyli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon 1    : +90 (216) 634 10 76

Telefon 2    :+90 (216) 634 69 10

Telefon 3    :+90 (216) 498 54 94

E-mail : info@bezcantadunyasi.com


Web Sitesi :
http://www.bezcantadunyasi.com
Sosyal Medyada Biz
Bize Yazın