Ankara 1920 yılından beri Türkiye’nin başkentidir. Türkiye’nin 2. büyük şehridir.Merkezinde 5 milyona yakın insan yaşar. Çevre iller toplamı ile 6 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan il 1950’den sonra Anadolu’dan fazla göç aldığı için “Büyükşehir” statüsüne geçmiştir. Ekonomik faaliyetler sanayiye ve ticarete dayanmaktadır. Tarım ve  hayvancılığın ağırlığı büyük oranda azalsa da devam etmektedir.

          Türkiye’nin en çok sayıda üniversiteye sahip ilidir. Kara iklimine sahip olan şehrin kedileri, tavşanı ve keçileri dünya çapında bilinir. Armut ve çiğdemi ile birlikte, yerel yemeklerinden ise Ankara Tavası meşhurdur.Ankara’da pek çok sayıda müze bulunmaktadır. Çoğu, merkez sınırları içerisinde yer alır. Birçok önemli ve tarihte yer edinmiş şairlerin, devlet yöneticilerinin evleri koruma altına alınarak müzelere dönüştürülmüştür. Başkent olması nedeni ile Türkiye’nin belli başlı, büyük müzeleri buradadır ve çeşitli devlet kuruluşlarıyla beraber özel kuruluşların desteğiyle kültür açısından oldukça gelişmiştir.  

           Özellikle Çankaya’da bulunan, her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan,Mustafa Kemal Atatürk’ün de kabristanının bulunduğu Anıtkabir; Ankara Anıt tepe’ dedir. İsmet İnönü’nün anıt mezarı da Anıtkabir’dedir.Ankara’daki en büyük camii olan Kocatepe Camii, 1976-1987 yılları arasında Osmanlı mimarisine uygun biçimde tasarlanmış ve zamanımıza kadar korunarak,bizlere kadar ulaşmıştır. Gazi Orman Çiftliği, Atatürk’ün vasiyeti üzerine halka açıktır.

           Birçok çağa ev sahipliği yapmış şehir bu sebepten müzeleri ile turizme açıktır.Şehirdeki doğal güzellikleri ile kendini kalabalıktan ve metropol şehir gürültüsünden,karmaşasından soyutlayan doğa parklarında da eğlenebilirsiniz. Poşet çanta kullanımları arttıkça doğamız kirlenmeye devam edecek. Doğal alanlarımızın kirlenmemesi için bez çanta kullanımını desteklemekteyiz. Her geçen gün biraz daha kirlenen dünyamızda çevremiz için doğal ve %100 ham bez çantalarımız, tek kullanımlık poşet çantalara oranla daha uzun süre kullanabileceğiniz çantalardır. Toptan, baskılı, baskısız, promosyon,kurumsal, kişisel, özel günler, fuar gibi etkinlikler için sipariş talebinde bulunabilirsiniz.kese ve sırt çantaları seçeneklerimiz de mevcuttur.

 

Kurumsal veya kişiye özel tasarımlarımız için bizimle iletişime geçin;

Matis Grup Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Adres : Mecidiye Mah. Adıyaman Cad. No: 2

Uzundere - Sultanbeyli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon-1 : +90 (216) 634 10 76

Telefon-2 : +90 (216) 634 69 10

Telefon-3 : +90 (216) 498 54 94

E-mail : info@bezcantadunyasi.com


İletişim
Matis Grup Tekstil Sanayi Ticaret Ltd. Şti.

Merkez Ofis ve Fabrika : Abdi İpekçi Mah.
Gaffar Okan Cad No: 80

Darıca  /  KOCAELİ   /  TÜRKİYE

Üretim : Sultanbeyli / İSTANBUL / TÜRKİYE

Telefon 1    : +90 (216) 634 10 76

Telefon 2    :+90 (216) 634 69 10

Telefon 3    :+90 (216) 498 54 94

E-mail : info@bezcantadunyasi.com


Web Sitesi :
http://www.bezcantadunyasi.com
Sosyal Medyada Biz
Bize Yazın